top of page

Somon

DNA'sı

Somon Dna’sı terapisi, deriyi canlandıran ve parlaklık veren yeni ve çok etkili bir kozmetik tedavi metodudur. Somon Dna’sı; somon balığından elde edilen polinükleotidlerin (DNA moleküllerinin), hyalüronik asit ve glutatyon ile zenginleştirilmesi sonucu elde edilen cilt yenileyici ve iyileştirici bir karışımdır.

izmir somon dna uygulaması fiyatları

Etkileri

İlerleyen yaş, iş ortamındaki zararlı etkenler, güneşe fazlaca maruz kalma, genetiğe bağlı olarak derinin kuru oluşu gibi nedenler derimizi hızlıca yıpratır ve ince kırışıklıklar meydana gelir. Nemini kaybetmiş deride pullanmalar oluşur, hafifçe sarkar ve deri mat bir görünüm alır. İşte Somon Dna’sı tam da bu noktada devreye girer. Kendi hacminin bin katı kadar su tutabilen Somon Dna’sı enjekte edildiği bölgelerde kollajen ve hyalüronik asit üretimini arttırır. Böylece deri nemlenir, gerginleşir ve parlaklık kazanır. İnce kırışıklıklar ve güneş lekeleri kaybolur. DNA koruyucu etkisiyle çok etkili bir güneş koruyucu etki sağlar. Bu nedenle yaz aylarında ve özellikle uzunca güneşe maruz kalınan tatil dönemlerinde de kullanılmasında büyük fayda vardır. Bunlara ek olarak göz altı torbalarının tedavisi, gebeliğe bağlı oluşan çatlakların tedavisi, yara izlerinin ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi, cilt sıkılığının arttırılması gibi konularda etkin bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar. Kollajen üretimini arttırmanın yanında hücrelerde oluşan serbest radikalleri temizleyerek yaşlanma etkilerini geciktirir.

Tedavi Süreci

DNA tedavisi 2-3 hafta aralıklarla uygulanan 3 ila 6 seanslık bir tedavidir. Her seans hazırlık süreci dahil 40-45 dakika sürer. Uygulanan madde ağrı sızı yapmaz. Çok ince uçlu enjektörlerle uygulandığı için uygulama ağrılı değildir. Enjeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkan hafif kızarıklık, uygulama sonrası çok kısa sürede geçecektir. Enjeksiyon yanında, derma roller ile, lokal masaj yoluyla, elektroporasyon veya iyontoforez ile de uygulanabilir. Uygulamanın etkileri ertesi günden itibaren kendini gösterir. Deride her gün daha da artan bir canlanma, nemlenme ve parlaklık ikinci seanstan sonra iyice farkedilir hale gelir. Doktorunuzun tavsiyesine göre 3 veya 6 seans kadar devam edilir. Etkisi bir yıl devam eder. 6 ayda bir birkaç seans ek tedavi alınması etkinliği sürekli kılacaktır.

bottom of page