top of page

Ultrasonik Dalgalarla

Ameliyatsız Zayıflama

Ultrasonik dalgaların tedavi edici özelliği yıllar önce kanıtlanmıştır ve günümüzde tıbbın pek çok farklı alanında başarıyla kullanılmaktadır. Estetik cerrahiyi ilgilendiren yönü ise daha çok yağ eritme ve cilt sıkılaştırma işlemlerinde karşımıza çıkmaktadır. Ultrasonik (US) dalga yayan özel cihazlarla gerek deri altından (VASER: ameliyatlı teknik), gerekse deri yüzeyinden (ameliyatsız teknik)  yağ eritme ve zayıflatma işlemi yapılabilmektedir. Bu gün bizim konumuz deri yüzeyinden ameliyatsız uygulanan US enerjisi ile zayıflatma uygulamalarıdır.

US enerjisi vücutta bazı özel mekanizmaları harekete geçirerek etki gösterir.

1) Mikromekanik etki yağ hücrelerinin birbirleriyle olan bağlantılarını zayıflatır ve parçalanmalarını kolaylaştırır.

2) Isı etkisi kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırır, zayıflatıcı etki artar.

3) Kimyasal etkiyle vücutta damar genişletici maddelerin salınımını arttırır.

4) US vücutta bölgesel kollajen üretimini arttırır ve mevcut kollajenlerin yeniden şekillenmesini sağlar. Bu da derinin gerilerek sıkılaşmasını sağlar.

5) US’ un mikro masaj etkisi  fibrotik dokuları çözer, bu da yara iyileşmesini hızlandırır, dokuya yumuşaklık verir.

İzmir ameliyatsız zayıflama

Nasıl Yapılır?

Tüm bu etkileri nedeniyle ultrasonik cihazlar estetik cerrahi kliniklerinde zayıflatma amacıyla başarıyla kullanılmaktadır. Öyle ki tek seansta bel çevresinde 7-9 cm’lik bir incelme elde edilebilmektedir. Her seans 30-40 dk sürer ve toplamda 4-6 seansta son derece tatmin edici bir zayıflama ve şekillendirme ortaya çıkar. Ağrısız, acısız bir uygulamadır. Her seanstan sonra bol su içilmesi gerekir. Böylece eriyen yağ dokuları ve hücre artıkları vücuttan kolayca atılır.

Kliniğimizde de  US ile zayıflatma tedavisi radyofrekans ve kavitasyon kombinasyonları ile kullanılarak çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Vücudunuzun bu işlem için uygun olup olmadığına, hangi bölgelere ne kadar süre uygulanacağına doktorunuz karar verecektir. Yani bu işlemi ehil olmayan ellerde yaptırmanız paranızı ve daha kötüsü sağlığınızı kaybetmenize yol açabilir. Sağlığınız sizin doğru tercihlerinizle şekillenir. Bu güzel bahar aylarında hepinize mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

bottom of page