top of page

Kırışıklık

Tedavisi

“Clostridium botulinum” adı verilen bakteri cinsinden elde edilmiş tıbbi protein ile yapılan uygulamaya kırışıklık tedavisi adı verilmektedir. Eskilerde göz hastalıklarının tedavilerinde kullanılan protein, kırışıklıkları gidermek için uzun zamandır güvenli biçimde kullanılmaktadır ve cerrahi olmayan, kozmetik olarak kabul edilen bir yöntemdir.

İzmir Kırışıklık tedavisi

Nasıl Yapılır?

Kas hareketlerini belirli bir süre engelleyen kırışıklık tedavisi özellikle alın kırışıklıkları, göz çevresindeki ve kaşların ortasındaki çizgiler ve boyundaki dikey kasların görünümünü hafifletmekted ir.Kırışıklık tedavisi uygulamasında ince iğnelerle direkt olarak kasların içine müdahale edilmesi sonucu yapılır.

Bu kırışıklık tedavisi tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Çizgilerin hafiflemesini sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir.

Kırışıklık Nasıl Tedavi Edilir?

Kırışıklık tedavisi uygulaması orta ve derin boyuttaki kırışıklıkları gidermek için yapılan ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Her insan genç kalmak ve kendini genç hissetmek ister. Son zamanlarda bunun için en çok ve sıklıkla rastlanan yöntemlerin başında kırışıklık tedavisi gelmektedir.

Botulinum toxin yapısı incelenecek olursa, kendisi bir proteindir ve “Clostridium botulinum” adlı bakteriden üretimi sağlanmaktadır. Uzun zamandır göz ve nöroloji alanlarında kullanılması ile beraber son yıllarda kozmetik alanına da derin çaplı bir giriş yapmıştır. Ameliyatsız olması sebebi ile genç kalmak isteyen kişiler, bayan ya da bay olarak ayırt etmeden, bu yönteme başvurmaktadırlar.

Kırışıklık tedavisi estetik cerrahisinin dalına girse de bu uygulamayı çoğunlukla tercih eden bayanların yanında erkeklerin de son zamanlarda yaşlanmanın önüne geçmek adına bu tarz işlemlere başvurdukları görülmektedir.

Kırışıklık Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genelde yüz bölgesinde, özellikle de kaş aralarında ve göz kenarlarındaki kaz ayağı bölgelerinde oluşan kırışıklıklarda, boyunda görülen orta ve derin kırışıklıklarda uygulanmaktadır. Bayanların bu uygulamayı tercih etmesinin nedenlerinden biri de kaş kaldırma işlemi içindir.

Kırışıklık tedavisi uygulama süresi olarak 15 ile 20 dakika arasında değişiklik gösterse de genel bir süre tanımı yapılacak olursa 30 dakikayı geçmemektedir. Görsel etkisi uygulamadan birkaç gün sonra aynaya bakıldığı zaman fark edilmektedir. Birkaç hafta içinde de tam anlamıyla etkisi gözlenmektedir. İzmir kırışıklık tedavisi, uygulama bir sefere mahsus yapılacak bir uygulama değildir. Yani bu uygulama yüz bölgesinde ve pek çok alanda yapılabileceği gibi aynı bölgeye de birkaç kere yapılabilmektedir.

izmir'de Kırışıklık tedavisi uygulaması hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz.

bottom of page